Ez a neve annak a helynek a városban, ahol a világ legnagyobb furcsaságait mutatják be. A világ legmagasabb, legkisebb, legkövérebb embere engem is érdekelt, főleg, hogy elég modern technikával, archív televíziós felvételekkel bizonyították valóságát. Az egyiptomi hieroglifák, valamint a fülöp-szigeteki kannibalizmuson viszont elcsodálkoztam. Nálunk múzeumnak hívják ezt a szórakozási lehetőséget, míg itt a „szelektív oktatási formát” okolhatjuk a hiszed vagy sem attrakcióért.
Oktatás: Az óvoda egyben van az általános iskolával, így a gyerekek elég korán kerülnek tág szociális környezetbe. A középiskolát itt is 18 évesen fejezik be, érettségi vizsga nélkül, „high school diploma” nevű érettségivel. Akik nem kapnak ilyen bizonyítványt, elvégezhetik a General Education Development (GED) tesztet, amely a középiskolai tudást igazoló bizonyítvány. Ezt követően járhatnak 4 évig Bachelor-képzésre, vagy 2 évig egy Associate Degree megszerzéséért. (Figyelem, nem ugyanaz a Bachelor, mint otthon!) Az Associate degree programok átmeneti programok, melyek a Bachelor-program első két évének felelnek meg, vagy speciális szakmai képzést adnak a diákoknak. Van arts és science iránya annak megfelelően, melyiket választja majd a felsőoktatásban. Már ezen a szinten van állami (community college), illetve magán iskola. Ezután lehet választani: állami felsőoktatási intézmény vagy magán (pl. Harvard, Yale, Columbia stb.) illetve vannak baptista egyetemek is, amelyek finanszírozási formája a kettő között van. A BA sokkal rugalmasabb, mint otthon, mivel bármilyen tárgyat felvehetsz, nem kell szakdolgozatot írnod, egy kritérium van: a megfelelő kreditszám elérése. (Az MA-n sem kell szakdolgozat, csupán a Doktori képzéshez.) Mivel ezek elég drágák és a tanulásnak sincs olyan kultúrája, mint például nálunk (értsd: nem akar mindenki egyetemre menni), ezért viszonylag korán kezdődik a családalapítás.
Család: Politikusok kampányfogásai a békés, nyugodt családi élet megteremtése, mivel egy állam anyagi helyzetét ez tükrözi leginkább. Nos, Amerikában ezzel nincs gond, hiszen a háromgyerekes család huszonéves szülőkkel átlagosnak számít. S hiszed vagy sem, de meg tudnak élni, bár privát véleményem szerint nagy árat fizetnek, mert feladják a tudás lehetőségét (nagyon sokan hiszik azt, hogy Európa is olyan államok szövetsége, mint az USA, és ezáltal minden európai egy nyelvet beszél!), szinte mindent hitelre vesznek, még akkor is, ha egyösszegben tudják kifizetni a terméket (mi vezetett vajon 2009-hez…?), illetve negyvenéves korban sok az elvált. A XX. század végén a házasságok nyolcvan(!) százaléka válással végződött Amerikában. A pszichológusok ez ellen léptek fel, s hozták létre a párterápia módszerét, amellyel sikerült felére csökkenteni a válási arányt.