HTML

Túl az Óperencián

Friss topikok

  • Mamacita: Ez nagyon finom citrommal, chillivel. Még sajttal is szokták megszórni, persze nyersen, más gyümöl... (2015.10.09. 23:17) Jicama
  • e_n_i_k_o: @Éva Novák: Köszönöm! A névnapomat ugyan már itthon töltöttem, de ugyanúgy sok-sok boldogsággal...;) (2013.09.16. 13:53) Miami; ahol a bikini az egyenruha
  • Éva Novák: De jó annak, aki fiatal! (2013.08.31. 16:02) Ami eddig történt
  • e_n_i_k_o: Köszönöm! Otthon találkozunk. :) (2013.08.31. 07:33) Egy falatnyi otthon, avagy három hónapja vagyunk kinn
  • Éva Novák: Gratulálok és jó étvágyat! (2013.08.13. 05:50) Mozi

Címkék

Miamiba megyek! ;)

2013.08.11. 06:07 e_n_i_k_o

A meló után, szeptemberben (a szerződéstől függően, mindenki más időpontban) a megkeresett pénzből utazgat az USA-ban. A legnépszerűbb helyek:

  1. nyugati part: San Fransisco, San Diego, Grand Canyon, Los Angeles, Las Vegas. A legkedveltebb utazási forma repülővel átmenni a keleti partról a nyugatira, majd kocsit bérelni és végigautózni az említett helyeken.

Autóbérlés: lehet úgy is bérelni, hogy más városban fogod majd letenni, így nem kell bajlódni a visszajuttatással. Az árak változóak az autó márkájától és nagyságától függően. pl. egy 5 ajtós 2007-es Honda 80 dollár egy napra. Egy 7 személyes, 2010-es Dodge pedig 250 dollár. Ehhez jön még az üzemanyag.  A bérlés egyébként elég macerás, mert az összeg mellett egy bizonyos kauciót is ki kell fizetni, amelyet sikeres bérlés után visszaadnak. A bérlést maga a nemzetközi jogsival rendelkező nevére állítják ki, illetve annak ellenére, hogy itt már 16 éves kortól lehet vezetni és autót vásárolni, a külföldi autóbérlőnek 21. éveseknek kell lennie.

  1. keleti part: itt gyakorlatilag a legdélebbi ponttól, azaz Miamitól egészen Bostonig minden város népszerű az utazók körében. Wisconsin Dellstől több indulási pont, útvonal van. Van, aki szabadnapot kért és elment Chicagoba, így inkább Madisonból vagy Milwaukee-ból indul (Utóbbi két városból csak belföldi járatok indulnak.) Mi Chicagoba megyünk, ahol eltöltünk egy napot, majd négy napra Miamiba repülünk, onnan pedig négy napra New Yorkba, ahonnan hazafelé vesszük majd az irányt. (A közvetítő cég már a kiutazás előtt lefoglalta a hazajegyet, így arra már nem kellett költeni.)

 A repjegyekről

Legismertebb belföldi légitársaságok: Soutwest, JetBlue Airways, American Airlines, Delta Airlines, United Airlines.

Poggyász: Az első kettő esetében a poggyász (nem a kézi, amit felvihetsz a repcsire, hanem a bőrönd) beletartozik az árba. A többi esetében 25-50 dollár bőröndönként, ami kb. 25 kilót jelent. Az árat befolyásolja még az, hogy átszállásos, vagy sem. Az egyútvonalas drágább és sokak szerint a csomag miatt biztonságosabb is. (Kisebb az esélye, hogy rossz gépre teszik át.)

Biztosítás: Ez is befolyásolja a jegy árát. Ez is légitársaságonként változó, de többségében 20 dollár + adó. (kb. 22 dollár) Érdemes rááldozni a biztosításra az összeget, mivel csak ebben az esetben reklamálhatunk, ha véletlenül törlik a járatot. (Miamiban épp akkor ér véget a hurrikánszezon, amikor megyünk, szóval kötöttünk biztosítást.)

Az árak természetesen az idő előrehaladtával változnak. Mi, most, azaz egy hónappal előtte foglaltuk, így fizettünk fejenként 325 dollárt + majd a reptéren az 50 dolláros poggyászfeladás.

Egy út, több út

One-way: Csak oda út. Rendkívül olcsóak. pl. Chicago-New York 116 dollár.

Round trip: oda-vissza út.

Multicity: ez az, amit mi választottunk. Háromszögszerűen vannak a városok, emiatt olcsóbb, mint ha külön vennénk.

A szálláslehetőségekről

hotel: drágák. Az ár a város, a szezon, a foglalási időpont, a csillagok és az éjszakák számától és a hotel frekventálásától függ. A legolcsóbb helyet ebből a szempontból a két part legbulisabb városát, azaz Miamit és Las Vegast tartják. A legdrágább New York, illetve közötte az ismertebb városok: Chicago, Washington. PL. New Yorkban egy háromcsillagos szállodában városközponthoz közel egy éjszakára 200-250 dollár.

hostel: olcsóbb, mint a hotel, amolyan ifjúsági szálló, ahol az árakat az igények is befolyásolják. pl. 4 ágyas szoba, ahol csak a saját nemed alszik, vagy 8 ágyas szoba, amit mix-nek neveznek. (Utóbbi a legolcsóbb. Személyenként egy éjszakára 14 dollár. Nem rossz, ha ismerősökkel mész, nem pedig majd ott kerülsz össze valakikkel.)

couchsurfing: Emberek ajánlják fel kanapéjukat utazóknak. Legfőbb erénye, hogy ingyenes, ám emiatt kalandos. Pl. lebeszéled egy hónappal előtte, majd érkezésed előtt egy órával is visszamondhatja a befogadó. Mindezzel szemben vannak pozitív példák is, például volt, akit etettek, itattak, és mindenhová elvittek.

Utóbbi lehetőségnek van egy fizetett változata is, az úgynevezett airbnb.com.

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://tul-az-operencian.blog.hu/api/trackback/id/tr285455616

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása